Lambswool Phildar – ta hebkost vás nadchne

Svetr z příze Lambswool Phildar
Svetřík z příze Lambswool Phildar

Příze Lambswool Phildar se vyznačuje jemností a příjemným leskem vlákna. Hebkost příze je výsledkem jak kvalitního zpracování, tak především ideálního poměru přírodního a syntetického materiálu. Konkrétně obsahuje více než 51% jehněčí vlny, proto považuji tuto pletací přízi za jedinečnou. Jehněčí vlna se získává od mladých oveček přibližně do 6 měsíce po narození. Díky jejímu vysokému podílu je příze Lambswool jemnější, než klubíčka obsahující klasickou střižní vlnu. Další důležitý aspekt kvality je právě francouzský výrobce Phildar, který dovede tuto velmi ceněnou a stále více oblíbenou vlnu zpracovat tak, aby vlákýnka co nejvíce prospívala citlivé pokožce miminek a aby se v ní děti cítily co nejpohodlněji.

Jako alternativu příze Lambswool určené pro nejmenší, můžeme vřele doporučit oblíbenou a na českém trhu dobře známou přízi Catania od německého výrobce Schachenmayr nebo Merino Baby od bulharské značky Stenli. S tím rozdílem, že příze Catania je vhodnější na letní měsíce. Vedle toho Lambswool a Merino Baby na podzim, zimu, případně chladnější jarní měsíce. Nutné je taky zmínit skutečnost, že příze od Schachenmayr mají certifikaci Oekotex Standart 100.

Jako další z mnoha předností této příze ocení praktické ženy možnost praní v pračce při teplotě 30°C. Je to způsobeno příměsí akrylu, který ji činí snadněji udržovatelnou. Pokud by příze obsahovala 100 % vlnu, musela by se prát velmi šetrně v rukou a ideálně v přípravku s obsahem lanolínu. To naštěstí u Lambswool Phildar není zapotřebí. 

Kromě toho je příze v krásných jemných pastelových odstínech, neutrálních šedých a béžových, i ve tmavších barvách. Celkem lze vybírat z 23 krásných odstínů, které lze snadno nakombinovat i s jinými pletacími přízemi.

Příze Lambswool nepatří mezi nejlevnější příze, na druhou stranu na trhu najdeme i dražší a luxusnější klubíčka. Určena je spíš pro někoho, kdo ocení složení s vysokým podílem přírodního materiálu. Skutečnost, že na počátku jejího vzniku byla z větší části příroda, dělá z příze Lambswool sympatický a lepší dojem, než kdybychom vybírali čistě akrylové nebo polyesterové příze.

© Napsáno pro blog.svetprize.cz

Šárka Tichavská