Stenli – kvalitní příze z Bulharska

Klubíčka Merino Baby Stenli v košíku
Klubíčka pletací příze Merino Baby

Stenli je značka kvalitní pletací příze určené pro ruční a strojní pletení. V bulharském Plovdivu se vyrábějí již řadu let a navazuje tím na tradiční zpracování přízí, která je typická pro oblast Bulharska.

Klubíčka Stenli jsou „dětmi“ rodiny Andonovů. Rodina založila v roce 1991 malý obchod s dílnou pro viskózové příze. Jejich výroba byla od začátku úspěšná a tak se rozšiřovala za použití dalších materiálů. Postupně zapojovala do výroby nové textilní stroje na spřádání, kruhové pletení, cívky, míčky, háčkovací stroje, flitry, ponpony a další. Toto zařízení umožňuje výrobu efektních, velkolepých přízí s příčně a vodorovně se měnící strukturou. Hlavními surovinami pro výrobu jsou přírodní vlna, přírodní bavlna, len, viskózové hedvábí (dřevěná buničina), přírodní hedvábí s výhodou regionálního původu.  

Zvláštní pozornost a smysl pro zodpovědnost za ochranu přírody jsou kladeny do kolekce recyklovaných textilních materiálů, jako jsou recyklovaná bavlna, vlna a polyester. V případě pomocných materiálů lze přidávat lurex, akryl, polyamid, polyester v minimálním množství. Ke zpracování hotových přízí se nepoužívají vysoce aktivní chemická činidla, což zajišťuje, že příze Stenli kombinují nejlepší přírodní vlastnosti textilních materiálů bez napodobenin.

Díky progresivnímu přístupu ve zpracování přízí si získala věhlas v rámci celého Bulharska. A nejen tam. Od roku 2004 je výroba společnosti exportována do Německa, Maďarska, Rumunska, Nizozemska, Řecka a dosahuje 30 tun jedinečných přízí, vyrobených výhradně z bulharských surovin a materiálů. V roce 2016 zmodernizovali technologii výroby. Díky tomu její výrobce – společnost Statex Ltd přivítala rok 2020 s katalogem více než 150 druhů skvělé kvalitní příze pro ruční pletení se širokou škálou barev a flexibilní zakázkovou výrobou.

Designéři značky Stenli se zaměřují na vývoj kvalitní pletací příze, které evokují kreativitu i autentickou lidovou tradici, souzní s uměním a ekologicky zodpovědným myšlením. Rozhodnete-li se plést s přízí Stenli, vyberete si kvalitu, odpovědnost za budoucnost a současnou módu. A to jsou důvody, proč na eshopu svetprize.cz vám nabízíme řadu těchto přízí. Vybírat můžete z přízí: Merino Gold, Merino Baby, Candy, Lana, Eco Love, Opera, London a nově jsme do prodeje zařadili příze Baby Cotton Candy a Baby Muffin.

© Napsáno pro blog svetprize.cz

Šárka Tichavská